ВРАЧ-ОНКОЛОГ-МАММОЛОГ ХЕРСОН

МАМОЛОГІЯ

ВРАЧ-ОНКОЛОГ-МАММОЛОГ ХЕРСОН

ЖІНОЧІ ГРУДИ - це символ краси та досконалості, символ материнства та родючості. Вона може бути предметом гордості володарки та своєрідною запорукою жіночого щастя, а може стати причиною серйозних проблем, найнебезпечнішою з яких є рак молочної залози.

Захворювання молочних залоз – одна з найсерйозніших проблем сучасної жінки, те, з чим стикається чи не кожна третя мешканка планети. Будь-який гормональний збій в організмі жінки може призвести до тієї чи іншої патології молочної залози, яка потребує термінового лікування.

Самостійно оцінювати, наскільки нешкідливими є зміни в молочній залозі, небезпечно для життя. Навіть незначні зміни можуть призвести до розвитку онкологічних процесів. Регулярне відвідування лікаря-маммолога та проведення мамографії, ультразвукового дослідження допоможуть запобігти біді.

Рак молочної залози посідає в Україні 1-е місце як у структурі захворюваності жіночого населення на злоякісні новоутворення, так і в структурі смертності від таких захворювань.

Важливо знати, що рак молочної залози, виявлений на ранній стадії, вилікуємо у 94% випадків! Тому така важлива роль превентивної діагностики (на доклінічній стадії)!

Існують спадкові та спорадичні види раку молочних залоз. Що це означає? Якщо є близькі родичі із захворюванням на рак молочної залози або яєчників, жінці рекомендовано тестування на так звані гени BRCA-1, BRCA-2 (або «ген Анджеліни Джолі»). Жінки з позитивними результатами тесту перебувають у групі ризику і мають частіше і ретельно проводити обстеження молочних залоз і яєчників (до профілактичних операцій). Потрібно пам'ятати, що при позитивному тесті ризик захворіти на рак молочної залози протягом життя становить від 50 до 85%, а ризик захворіти на рак яєчників становить від 13 до 46%.

У разі негативного тесту теж є ризик захворіти, але він такий самий, як і загалом у популяції. У таких випадках жінкам достатньо проходити скринінгові програми для раннього виявлення захворювань молочних залоз. Для профілактики раку молочних залоз застосовуються, насамперед, мамографія (рентгенологічне обстеження молочних залоз, яке слід проводити в першу фазу менструального циклу або відразу після менструації жінкам віком від 40 років) та ультразвукове дослідження молочних залоз. УЗ-дослідження застосовується у віці до 40 років, а також як додатковий до мамографії метод у разі потреби уточнення деяких станів.

МАММОЛОГИЯ  ХЕРСОН МАММОЛОГИЯ  ХЕРСОН

На профілактичний огляд до мамолога слід приходити з 7 по 14 день менструального циклу (від початку місячних), а пацієнткам у менопаузі будь-коли. Відповідно до рекомендацій ВООЗ відвідувати мамолога слід 1 раз на рік, а за наявності скарг негайно.

Пацієнтами мамолога можуть бути і чоловіки за наявності ущільнень, припухлостей у сфері грудних залоз.

ВИДИ ЗАХВОРЮВАНЬ ГРУДНОЇ ЗАЛІЗИ

Всі захворювання молочних залоз можна умовно розділити на 3 великі групи: це хвороби, що мають запальний характер (мастит), доброякісні пухлини (мастопатія) та онкологічні захворювання (рак молочної залози).

МАСТИТ

Мастит - запалення молочної залози, що зазвичай з'являється під час годування дитини грудями. Збудники захворювання - інфекції, що потрапили в залозу через тріщини в соску (стрептококи, ентеробактерії, стафілококи тощо). А поява застою молока в залозах ще більше посилює запальний процес.

Захворювання супроводжується гострим болем у грудях, почервонінням шкіри, набуханням та розпиранням молочних залоз, появою ущільнення у грудях, ознобом та високою температурою. Також можуть з'явитися виділення з сосків і збільшитися лімфовузли в пахвових западинах.

Перший «передмаститний» рівень захворювання – це лактостаз. Характеризується застоєм молока в одній із часток молочних залоз. Якщо протягом кількох днів не проводиться лікування лактостазу, то через деякий час хвороба переходить у мастит. Також буває нелактаційний мастит, який часто розвивається внаслідок травми, переохолодження.

Мастопатія - це доброякісна патологія молочної залози. Згідно з медичною статистикою, на мастопатію страждає кожна друга жінка дітородного віку. Поява мастопатії переважно пов'язана з гормональними порушеннями.

ЗАГАЛЬНІ СИМПТОМИ МАСТОПАТІЇ:

  • тупий, ниючий біль у молочних залозах напередодні менструального циклу (мастодінія або масталгія);
  • прозорі, білуваті, зелені, значно рідше кров'яні виділення із сосків;
  • хворобливі ущільнення у грудях.

ВІДРІЗНЯЮТЬ КІЛЬКА ВИДІВ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  • дифузна мастопатія (поява вузликів та ущільнень у молочній залозі);
  • вузлувата мастопатія (утворення збільшується в розмірах, може бути з горошину або волоський горіх, ущільнення в грудях болить вже незалежно від менструального циклу);
  • фіброзно-кістозна мастопатія (проявляється у вигляді дрібних утворень та кістозних вузлів, заповнених рідким вмістом: кіста, фіброаденома грудей і т.д.).

ГІНЕКОМАСТІЯ патологія грудних залоз у чоловіків, що виявляється одно-або двостороннім збільшенням їх розміру за рахунок гіпертрофії залізистої або жирової тканини. Проявляється ущільненням та збільшенням грудної залози, почуттям тяжкості, хворобливими відчуттями при пальпації.

РАК ГРУДНИХ ЗАЛІЗ.

рак грудных железРак грудей розвивається як будь-яка інша злоякісні пухлини в організмі. Одна або кілька клітин залозистої тканини в результаті мутації, що відбулася в них, починають аномально ділитися. З них утворюється пухлина, здатна проникати в сусідні тканини та створювати вторинні пухлинні осередки (метастази).

Часто виявляються один або кілька вузлів, які чітко контурують, частіше безболісні, щільної консистенції, обмеженої рухливості з зморшкуватими втягненнями шкіри над місцем локалізації пухлини. У пахвовій западині добре пальпуються лімфовузли. На пізніх стадіях шкіра набуває вигляду лимонної кірки, утворюються виразки, потовщується сосок. Також бувають набряково-інфільтративні форми, при яких ущільнення можуть бути по всій залозі, може спостерігатися тотальний набряк, ознаки маститу або бешихи.

ФОРМА ТА РОЗМІРИ ГРУДЕЙ 

Також частим та актуальним мамологічним питанням є корекція форми та розмірів грудей, що має виконуватися підготовленим фахівцем-мамологом.

ВРАЧ-ОНКОЛОГ-МАММОЛОГ ХЕРСОН

ЛАКТАЦІЯ

Проблеми з лактацією можуть затьмарити радість материнства. Біль, дискомфорт при годівлі грудьми, тріщини сосків, нагрубання молочних залоз, лактостаз, гіпогалактія (недостатня кількість молока), повернення до грудного вигодовування після змішаного та штучного – всі ці питання допоможе вирішити лікар-мамолог.

Запис на прийом за телефонами: +38(099) 555-38-67.

© 2024 Мамолог Херсон.

Телефони для запису на прийом: +38(099) 555-38-67.


mammolog.ks@gmail.com


Designed By Glory